Call Us! 1-800-555-5555

Na czym polega praca detektywa ?

Detektyw to zawód – choć znany z amerykańskich filmów z lat osiemdziesiątych, nadal owiany mgłą tajemnicy. Codzienna praca detektywa wygląda zupełnie inaczej, niż starają nam się to zobrazować filmowcy. Na pewno przeciętny detektyw ma też niewiele wspólnego z obrazem dostojnego pana w długim płaszczu i z lupą w ręku. W obecnych warunkach praca detektywa wygląda zupełnie inaczej. Nierzadko są mu powierzane sprawy bardzo poufne, często nawet na granicy życia i śmierci. Rola detektywa jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Owszem – często detektywi prowadzą wielowątkowe śledztwa, na przykład w celu dotarcia do zaginionych osób. Czasami nawet detektywi udają się za granicę, by stamtąd prowadzić długie i wyczerpujące poszukiwania osób, co do których są podejrzenia, że zostali porwani, lub celowo ukrywają się poza granicami naszego państwa.Takie poszukiwania są zakrojone na bardzo szeroką skalę i uczestniczy w nich mnóstwo osób. Czasami potrafią trwać nawet przez kilka lat podczas których nadal nie ma pewności, co do szans na odnalezienie zaginionego. Przyjrzyjmy się zatem dwóm często spotykanym zadaniom, jakie są wyznaczane detektywom w naszym kraju.

1.Sprawdzenie wspólnika

Schodząc nieco na ziemię od międzynarodowych spraw wagi życia i śmierci zaglądamy do polskiej rzeczywistości przedsiębiorców. Codzienność osób prowadzących firmy jest w Polsce na tyle skomplikowana, że nierzadko trzeba oddać sprawę fachowcom. Dotyczy to na przykład sytuacji, kiedy przyjmujemy do naszej firmy nowego partnera biznesowego. Taka osoba może chcieć wnieść do spółki kapitał, który następnie ma zostać w nią zainwestowany. Problem może jednak zaistnieć wtedy, gdy okaże się, że nasz potencjalny wspólnik wcale nie posiada gotówki, którą nam obiecywał. Wtedy możemy skorzystać z usług agencji detektywistycznej. Zadaniem detektywa będzie w takim momencie sprawdzenie naszego wspólnika pod kątem posiadanych przez niego aktywów. Detektyw może stosować różne sposoby, by dowiedzieć się prawdy. Często wystarczy przeprowadzić wywiady z osobami, które już wcześniej miały do czynienia z naszym potencjalnym partnerem biznesowym. Takie osoby są w stanie powiedzieć nam bardzo dużo zarówno dobrych, jak i gorszych rzeczy o naszym wspólniku.

2.Wykrycie ewentualnej zdrady

To sprawy, o które bodaj najczęściej są proszeni detektywi. Nieufny mąż, czy małżonka (płeć odgrywa tutaj drugorzędne znaczenie) jest w stanie zrobić wiele by potwierdzić lub zaprzeczyć swoim obawom na temat ewentualnej niewierności partnera. Niestety częściej zdarza się, że wynajmują oni detektywa po to, by potwierdzić swoje złe przypuszczenia. Pozostawiając jednak na marginesie cel takiego przedsięwzięcia, uczciwy detektyw musi zachowywać się lojalnie wobec swojego klienta i wykonywać czynności, do których się przed nim zobowiązał. Należą do nich przede wszystkim takie rzeczy, jak regularne śledzenie „podejrzanego” o zdradę. Odbywa się to w pełnej dyskrecji, bo przecież nikt nie może wiedzieć, że jest śledzony, bez względu na to jakie ma realnie zamiary. Agencja detektywistyczna może wynająć specjalnych ludzi do „chodzenia” za celem, lub też sam detektyw może robić to osobiście. Sprawdzane są wtedy wszystkie fakty na temat śledzonej osoby, łącznie z wizytami w hotelach, restauracjach, czy nawet fotografowanie próby pobrania pieniędzy. Każdy szczegół jest szalenie istotny, ponieważ każda, nawet najmniejsza drobnostka może zaprowadzić detektywa na właściwy trop. Po zebraniu odpowiedniej liczby dowodów i ewentualnych zdjęć z nową partnerką czy partnerem, są one przekazywane do współmałżonka.  Często bywają dowodami w sprawie rozwodowej, czy o podział majątku. Detektyw nie ingerując w to, co później dzieje się w małżeństwie, może jednak zakończyć swoją misję w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Przecież pobiera wynagrodzenie za dobrze wykonaną pracę. Do takiej można uznać ewentualne wykrycie zdrady, czy też zaprzeczenie jej. Dla detektywa najważniejsza przecież jest prawda, i to do niej będzie dążył przy każdym swoim zleceniu.

Więcej na forum: http://forum.gazeta.pl/forum/w,57,75032141,75032141,szukam_taniego_detektywa_z_trojmiasta.html

Leave a Comment